Identifikohu Shisni biletat tuaja

Real Madrid Baloncesto biletat

11 shtator 2026 - 15 prill 2027

Real Madrid Baloncesto

Real Madrid Baloncesto biletat

11 shtator 2026 - 15 prill 2027

Bileta Real Madrid Baloncesto

Rreth Real Madrid Baloncesto

Nëse jeni tifoz i kësaj skuadre basketbolli dhe dëshironi të shikoni një nga ndeshjet e saj, është thelbësore të dini se kur dhe ku t'i gjeni biletat. Këtu janë informacionet që ju tregojnë pikërisht këtë; janë aktuale në momentin e shkrimit.

Historia dhe Arritjet e Real Madrid Baloncesto

Ndeshjet europiane në shtëpi të Real Madrid Baloncesto zhvillohen në Qendrën WiZink, e ndodhur në Madrid. Megjithëse arena është vendi kryesor i ekipit, vlen të përmendet se ata gjithashtu ndonjëherë luajnë në vende alternative, si Fernando Buesa Arena në Vitoria-Gasteiz, e cila herë pas here përmendet si pjesë e konstelacionit të arenave të lidhura me ACB.

Nderime të Real Madrid Baloncesto

Lista e ndeshjeve dhe orari i tyre pasqyrojnë kalendarin e vazhdueshëm konkurrues të ekipit dhe shumëllojshmërinë e kundërshtarëve dhe vendeve me të cilat përballen gjatë sezonit.

Lojtarët Kyç të Real Madrid Baloncesto

Të ndjekësh një ndeshje personalisht ofron një perspektivë mbi listën e lojtarëve dhe ndeshjet në mënyra që theksojnë performancat individuale dhe dinamikën e ekipit – njohuri që ushqejnë mënyrën se si tifozët zgjedhin ndeshjet dhe vendet.

Përjetoni Real Madrid Baloncesto drejtpërdrejt në aksion!

Zgjedhja e ndeshjes, kategorisë së vendit dhe numrit të vendeve është e rëndësishme për mënyrën se si e përjetoni një lojë. Blerja e biletave herët në sezon siguron që tifozët të kenë një gamë të gjerë opsionesh për të zgjedhur, ndërsa pritja deri afër ndeshjes mund të sjellë kursime në varësi të kundërshtarit, ditës së javës dhe kërkesës.

100% Bileta Autentike me Mbrojtjen e Blerësve

Ticombo ofron mbrojtje dhe garanci të rrepta për blerësit për të gjitha blerjet e biletave.

Ndeshjet e Ardhshme të Real Madrid Baloncesto

Euroleague Basketball SuperCup

9/18/2026: Two-Day Packages Euroleague Basketball SuperCup Bileta

9/18/2026: Euroleague Basketball SuperCup Abu Dhabi 2026 Bileta

9/18/2026: Friday Ticket Semifinal Euroleague Basketball SuperCup Bileta

Pre-Season Costa del Sol Tournament

9/11/2026: Real Madrid Baloncesto vs La Laguna Tenerife Pre-Season Costa del Sol Tournament Bileta

9/12/2026: Unicaja vs Real Madrid Baloncesto Pre-Season Costa del Sol Tournament Bileta

Euroleague

9/24/2026: Dubai Basketball vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

9/29/2026: Anadolu Efes SK vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

10/1/2026: Hapoel Tel Aviv Basketball Club vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

10/8/2026: Real Madrid Baloncesto vs KK Partizan NIS - Euroleague Bileta

10/13/2026: Olimpia Milano vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

10/15/2026: Real Madrid Baloncesto vs LDLC ASVEL - Euroleague Bileta

10/22/2026: Maccabi Tel Aviv BC vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

10/27/2026: Saski Baskonia vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

10/29/2026: Real Madrid Baloncesto vs Fenerbahçe Basketball - Euroleague Bileta

11/4/2026: Real Madrid Baloncesto vs Panathinaikos BC - Euroleague Bileta

11/12/2026: Real Madrid Baloncesto vs KK Crvena Zvezda - Euroleague Bileta

11/20/2026: Olympiacos BC vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

11/25/2026: Real Madrid Baloncesto vs BC Žalgiris Kaunas - Euroleague Bileta

12/3/2026: Real Madrid Baloncesto vs FC Barcelona Basquet - Euroleague Bileta

12/10/2026: Paris Basketball vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

12/17/2026: Real Madrid Baloncesto vs Valencia Basket Club - Euroleague Bileta

12/22/2026: Virtus Bologna vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

12/29/2026: Real Madrid Baloncesto vs Dubai Basketball - Euroleague Bileta

1/8/2027: Real Madrid Baloncesto vs Olympiacos BC - Euroleague Bileta

1/12/2027: Crvena Zvezda vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

1/14/2027: Real Madrid Baloncesto vs Anadolu Efes SK - Euroleague Bileta

1/21/2027: Real Madrid Baloncesto vs Maccabi Tel Aviv BC - Euroleague Bileta

1/29/2027: Fenerbahçe Basketball vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

2/2/2027: KK Partizan NIS vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

2/4/2027: Real Madrid Baloncesto vs Paris Basketball - Euroleague Bileta

2/12/2027: BC Žalgiris Kaunas vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

3/5/2027: FC Barcelona Basquet vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

3/9/2027: BC Žalgiris Kaunas vs FC Barcelona Basquet - Euroleague Bileta

3/9/2027: Real Madrid Baloncesto vs Hapoel Tel Aviv Basketball Club - Euroleague Bileta

3/11/2027: Real Madrid Baloncesto vs Virtus Bologna - Euroleague Bileta

3/18/2027: Real Madrid Baloncesto vs Saski Baskonia - Euroleague Bileta

3/24/2027: FC Bayern Munich Basketball vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

4/1/2027: Valencia Basket Club vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

4/6/2027: Real Madrid Baloncesto vs Olimpia Milano - Euroleague Bileta

4/8/2027: LDLC ASVEL vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

4/15/2027: Panathinaikos BC vs Real Madrid Baloncesto - Euroleague Bileta

Informacion mbi Stadiumin Real Madrid Baloncesto

Vendet e përdorura nga klubi ndryshojnë sipas rëndësisë së ndeshjes dhe konsideratave logjistike. Vendi kryesor i ekipit për ndeshjet europiane në shtëpi është Qendra WiZink në Madrid, megjithëse arena të tjera mund të presin ndeshje të caktuara.

Udhëzuesi i Vendeve në Qendrën WiZink

Qendra WiZink ka një kapacitet prej 17,000 vendesh. Ata që janë në pushtet në vendin prestigjioz të koncerteve i kanë ndarë vendet në zona të veçanta për të akomoduar preferenca dhe nivele të ndryshme buxheti.

  • Nivelin e Poshtëm: Kati i parë i vendeve, Nivelin e Poshtëm, ndodhet në afërsi më të madhe me aksionin. Këtu, intensiteti mbretëron dhe tifozët pothuajse mund të ndiejnë shprehjet e fytyrës së luftëtarëve dhe konfliktin midis njeriut dhe drurit. Ata që janë ulur në Nivelin e Poshtëm me siguri vlerësojnë ekskluzivitetin e këtij ambienti të klasit të parë, të kompletuar me shërbim të personalizuar dhe një përvojë të jashtëzakonshme për mysafirët para funksionit.

  • Nivelin e Sipërm: Kati i dytë i vendeve është Nivelin e Sipërm, dhe këtu ulen tifozët më të zjarrtë. Pamja nga Nivelin e Sipërm është me të vërtetë "mbikëqyrëse"; mund të shikosh gjithçka, nga fundi i fushës deri lart. Edhe këtu, vendet e lira kanë një vend si disa nga vendet më të mira në shtëpi për një themel komuniteti, falë tifozëve intensivë dhe asaj bande që luan në Nivelin e Sipërm - një lloj bande virtuale marshuese.

Si të shkoni në Qendrën WiZink

Pjesëmarrësit që udhëtojnë nga Shtetet e Bashkuara mund të presin përgjithësisht një fluturim dalës për në Madrid të zgjasë afërsisht tetë deri në dymbëdhjetë orë, në varësi të pikave të origjinës dhe nëse prenotohet një rrugë direkte apo indirekte. Madridi ndodhet në të njëjtën zonë kohore si Ora Universale e Koordinuar (UTC+1), që do të thotë se është gjashtë orë përpara Bregut Perëndimor të SHBA-së (PST) dhe tre orë përpara Bregut Lindor të SHBA-së (EST).

Pse të Blini Bileta Real Madrid Baloncesto në Ticombo

Ticombo ofron një mënyrë për të mbajtur gjurmët e çmimeve sepse përdor një mekanizëm dinamik çmimesh që pasqyron ndryshimet e tregut në kohë reale. Kushdo me një lidhje interneti mund të shikojë, të blejë dhe të marrë në dorë bileta reale, duke e bërë aksesin në ngjarjet live për klubin e basketbollit Real Madrid një kandidat potencial për marrëveshjen më demokratike në botën e sportit.

Bileta Autentike të Garantuara

Ticombo ofron mbrojtje dhe garanci të rrepta për blerësit për të gjitha blerjet e biletave.

Transaksione të Sigurta

Platforma pranon një shumëllojshmëri metodash pagese, duke përfshirë kartat kryesore të kreditit, dhe ofron një proces pagese online për blerje të sigurta.

Opsione Dorëzimi të Shpejtë

Pas konfirmimit të porosisë do të merrni biletat tuaja nëpërmjet emailit, duke lejuar akses të shpejtë në bileta menjëherë pas blerjes.

Kur të blini bileta Real Madrid Baloncesto?

Blerja e biletave herët në sezon siguron që tifozët të kenë një gamë të gjerë opsionesh për të zgjedhur. Megjithatë, për ata që kërkojnë të kursejnë disa euro, të priten deri afër ndeshjes mund të sjellë gjithashtu fitime, veçanërisht nëse loja zhvillohet më vonë në javë (e hënë në të premte, në krahasim me një fundjavë). Ndeshjet e profilit të lartë ose ato me rëndësi për playoff-et priren të shiten shpejt, kështu që disponueshmëria dhe çmimi i biletave varen shumë nga kundërshtari dhe koha.

Lajmet më të fundit të Real Madrid Baloncesto

Sezoni 2023-2024 për klubin e Baloncesto të Real Madridit ka filluar dhe tifozët mund të gjejnë ngjarje live nëpërmjet blerjeve të biletave në sistemet e disponueshme.

Pyetje të Bëra Shpesh

Si të blini bileta Real Madrid Baloncesto?

  1. Zgjidhni ndeshjen për të cilën jeni të interesuar, së bashku me kategorinë dhe numrin e vendeve që dëshironi.

  2. Shkoni te faqja e pagesës, ku do të krijoni një llogari në Ticombo (nëse nuk keni tashmë) ose do të identifikoheni në llogarinë tuaj ekzistuese.

  3. Futni informacionin tuaj të pagesës; Ticombo pranon një shumëllojshmëri metodash pagese, duke përfshirë kartat kryesore të kreditit.

  4. Konfirmoni porosinë tuaj, pas së cilës do të merrni biletat tuaja nëpërmjet emailit.

Sa kushtojnë biletat e Real Madrid Baloncesto?

Disa faktorë ndikojnë në çmimin e biletave të Real Madrid Baloncesto:

  • Kundërshtari. Ndeshjet kundër skuadrave më të mira kushtojnë më shumë.
  • Vendndodhja e vendit. Do të paguani më shumë për vendet në nivelin e poshtëm, por mund të gjeni oferta në nivelet e sipërme.
  • Rëndësia e lojës për sezonin. Ndeshjet play-off dhe kampionati kanë çmimet më të larta.
  • Koha e blerjes. Nëse blini në fillim të sezonit, mund të përfitoni nga zbritjet.

Ticombo përdor një mekanizëm dinamik çmimesh që pasqyron ndryshimet e tregut në kohë reale, duke ndihmuar tifozët të ndjekin dhe krahasojnë çmimet online.

Ku i luajnë ndeshjet në shtëpi Real Madrid Baloncesto?

Ndeshjet europiane në shtëpi të Real Madrid Baloncesto zhvillohen në Qendrën WiZink, në Madrid. Ata gjithashtu luajnë ndonjëherë në vende alternative, si Fernando Buesa Arena në Vitoria-Gasteiz.

A mund të blej bileta Real Madrid Baloncesto pa anëtarësim?

Kushdo me një lidhje interneti mund të shikojë, të blejë dhe të marrë në dorë bileta reale përmes platformave si Ticombo, duke e bërë aksesin në ngjarjet live gjerësisht të disponueshëm pa kërkuar anëtarësime të veçanta.

FALEMINDERIT!

Tregu nr 1 në botë.

Ticombo® është tani më i ndjekuri nga të gjitha platformat e rishitjes në Evropë. Faleminderit!

Vula e ekselencës nga Komisioni i BE-së

Ticombo GmbH (kompania amë) njihet në Horizon 2020, programi i financimit të kërkimit dhe inovacionit të BE-së, për propozimin e saj nr. 782393.

EU Seal of Excellence

Siç shihet në lajme

BBCSky NewsIndependentThe SunDaily MailEvening StandardForbesYahoo
  • Rreth Nesh
  • Ekipi
  • TixProtect
  • Vendodhjet
  • Termat dhe Kushtet
  • Programi i filialit
  • Shërbimet e Korporatës
  • FAQ
  • Si punon
  • Hotele
  • Na kontaktoni

Zyrat dhe Mbështetja

Germany
Unter den Linden 24, 10117 Berlin, Germany
United Kingdom
167 City Road, London, Greater London, EC1V 1AW, United Kingdom
United States
131 Continental Dr, Suite 305, Newark, Delaware 19713, United States
Switzerland
Am Dürrbach 2, 6390 Engelberg, Switzerland
Bulgaria
Regus Sofia City West, bul Totleben 53-55, 1606 Sofia, Bulgaria
United Arab Emirates
UAE Dubai Silicon Oasis, DDP Building A1, Office 302, Dubai, United Arab Emirates
Mexico
Av Chapultepec 360, Roma Norte, Cuauhtémoc, 06700 Ciudad de México, CDMX, Mexico
Subjekti juridik i ofruesit të platformës mund të ndryshojë në varësi të vendndodhjes, eventit dhe/ose domenit të faqes në internet. Për detaje, kontrolloni Faqen e Ngjarjes Specifike, Vendodhjet dhe Kushtet. © 2026 Ticombo. Të gjitha të drejtat e rezervuara.